Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

voice vs volume [English Route Ünite 3]
16-11-2016, 11:10 PM
Mesaj: #1
voice vs volume [English Route Ünite 3]
English Route kitabında 41 sayfada diyaloga şöyle bir konuşma geçiyor.

"Roy : Let’s turn up the voice. How are we doing in the match?
Charles: We are winning. The score is 2-nil. They missed two goals and they couldn’t get a point..."

TV sesinden bahsederken İngilizce'de "voice" kullanılmaz. Burada "turn up the volume," "turn up the TV," hatta "turn up the match" bile denilebilirdi ama "voice" kullanılmaz.
Bul
Alıntı  
16-11-2016, 11:13 PM
Mesaj: #2
RE: voice vs volume [English Route Ünite 3]
Dahası burada "We are winning" ile başlayan cümleden maçın halen devam ettiği anlamı çıkar ki cümlenin sonuna "puan alamadılar" diye yazmak saçmalık.
Bul
Alıntı  
17-11-2016, 02:52 PM
Mesaj: #3
RE: voice vs volume [English Route Ünite 3]
Yağmurdan kaçarken doluya tutulduk hocam. Bu kitabı gözden geçiren öğretmenlerden bu hataların kaçtığını varsayalım. Akademisyenlere ne demeli?
Bul
Alıntı  
03-12-2016, 12:09 AM
Mesaj: #4
RE: voice vs volume [English Route Ünite 3]
Ben anlayamıyorum gerçekten. Türkiye'de bir sürü course book yazarı hocalarımız var. Cambridge gibi yayınevlerine içerik yazan hocalarımız var. Koca ülkede, milyonlarca öğrenciye okutulacak kitabı doğru düzgün İngilizce bilen birilerine yazdırın. Genel kalite kıyaslamasını söylemiyorum bile.
Bul
Alıntı  


Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
Önerilen Facebook Grupları:
To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.