Kapalı 
 
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GENEL FORUM KURALLARI
03-08-2006, 08:17 PM
Mesaj: #1
GENEL FORUM KURALLARI
Site adı: İngilizceForum.Net
Site adresi: http://www.ingilizceforum.net
İletişim: ingilizceforum@gmail.com


İngilizceForum.Net bir eğitim sitesidir. Bu site devletin ve milletin birliği ve bütünlüğü için taraf tutmaktadır. Sitemizde Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Atatürk İlkelerine, Türk kültürü, dili, tarihi ve geleneklerine, İslam dinine ve başka halkların, dinlerin dünya görüşlerine karşı kışkırtıcı veya hakaret içeren eleştirilerde bulunmak yasaktır. Kanunlara aykırı paylaşımlarda bulunmak yasaktır.

I. BÖLÜM: KONU VE MESAJLARIN İÇERİĞİYLE İLGİLİ KURALLAR

1. Siyasi propaganda yasaktır.

- Siyasi partilere, liderlerine, üyelerine veya oy kitlelerine hakaret etmek, küçük düşürmek veya kötülemek yasaktır.
- Siyasi konularla ilgili haber paylaşılabilir, eleştirilebilir, sorgulanabilir ama tüm bunlar yapılırken hakaret edici sözler kullanılmamalıdır. Eleştiriler seviyeli bir şekilde yapılabilir.
- Siyasi parti amblemlerini veya simgelerini ya da siyasi geçmişe sahip birinin resimlerini avatar, imza veya mesajlarda kullanmak yasaktır.
- Herhangi siyasi bir görüşü ya da siyasi bir şahsiyeti, dünya genelinde herhangi bir ülkenin liderini alaya alan, komik duruma düşüren karikatür, fıkra, şarkı, video, resim, doküman veya yazı göndermek yasaktır.
- Güncel Meseleler kategorisinde bir siyasi haber paylaşılıp, konu ile ilgili eleştiriler seviyeli bir şekilde hakarete varmayacak şekilde yapılabilir.

Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda kuraldışı konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir). Konuyu gönderen üyeye özel mesaj gönderilerek kural hakkında bilgi verilir. Üye uyarıldıktan sonra bu kural aynı gün içerisinde ikinci defa ihlal edilirse üye bir ay süreyle yasaklanır.

2. Dini propaganda/karalama vb yasaktır.

- Mezhep, cemaat veya tarikatların propagandasını yapmak, bir mezhep, cemaat veya tarikat liderine veya mensubuna atıfta bulunarak hakaret etmek, övmek, eleştirmek, tanıtımını yapmak veya haklarında haber yayınlamak yasaktır.
- Mezhep, cemaat veya tarikatlara ait sembolleri ve resimleri (ya da kişilerin resimlerini) imza, avatar veya mesajlarda kullanmak kesinlikle yasaktır.
- Herhangi bir dini karalamak, Tanrı'yı inkar eden mesajlar göndermek, insanların inançlarına hakaret eden mesajları forumda yayınlamak yasaktır.
- Herhangi bir dini ya da o dine ait değerleri, peygamberleri, veli zatları, sembolleri alaya alan, komik duruma düşüren, dini değerlerle dalga geçen karikatür, resim, şarkı, video, yazı veya fıkra göndermek yasaktır.
- Eylül 2014 itibariyle sitemizin içerik felsefesini yalnızca yabancı dil öğretimine odaklaması nedeniyle sitemizde dini yazılar yayınlanmamasına karar verilmiştir. Bu bağlamda hangi dine ait olursa olsun dini içeriğe yer verilmemesi üyelerimizden rica olunur. Dinler ve Mezhepler arası eleştiri, karalama, kıyaslama yasaktır.
- İngilizceForum.Net yabancı dil öğretim sitesidir. Bu nedenle dini konuları tartışmak yasaktır.

Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda kuraldışı konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir). Konuyu gönderen üyeye özel mesaj gönderilerek kural hakkında bilgi verilir. Bu kural üye uyarıldıktan sonra aynı gün içerisinde üç defa ihlal edilirse üye bir ay süreyle yasaklanır.

3. Terör örgütleri propagandası yasaktır.

- Dünyanın neresinde olursa olsun, her türlü terör örgütünün propagandasını yapmak, bir örgüte ait sembolleri imza, avatar veya mesajlarda kullanmak kesinlikle yasaktır.
- Bir terör örgütünün liderini övücü yazı ve resim tarzı içerikler gönderilemez.
- Terör örgütleriyle ilgili her türlü eylem yasaktır.

Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda kuraldışı konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir) ve üye süresiz yasaklanır.

4. Devlete karşı suçlar yasaktır.

- Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini, devlet kurumlarını, devletin yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını ve bu kurumların mensuplarını aşağılamak, hakaret etmek, olumsuz yönde eleştirmek yasaktır.
- Devletin organlarıyla ya da kişileriyle alay veya hakaret eden fıkra, karikatür, resim, şarkı, video, doküman vs göndermek yasaktır.

Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda kuraldışı konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir). Konuyu gönderen üyeye özel mesaj gönderilerek kural hakkında bilgi verilir. Bu kural üye uyarıldıktan sonra aynı gün içerisinde ikinci defa ihlal edilirse üye 15 gün süreyle yasaklanır.

5. Millete karşı suçlar yasaktır.

- Türklüğü, Cumhuriyeti, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türk bayrağını, İstiklal Marşını, Atatürk İlkelerini ve Cumhurbaşkanını aşağılamak yasaktır.

Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda kuraldışı konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir) ve üye süresiz yasaklanır.

6. Özel hayata karşı suçlar yasaktır.

- Kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini, alenî olmayan konuşmaları taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın yayınlamak, bir kimsenin özel hayatına ait bilgileri izinsiz ifşa etmek yasaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir kimseyi doğrudan isim vererek ya da isim vermeden ima ederek karalamak, olumsuz yönde eleştirmek yasaktır.
- Bir şahsı alaya alan, küçümseyen fıkralar veya resimler göndermek yasaktır. Bu tarz içerik gönderenler, gönderecekleri içerikten sorumludurlar.
- T.C. mahkemeleri tarafından kesinleşmedikçe zanlılar hakkında kesin yargılarda bulunmak yasaktır. Yasal yükümlülükler kesin yargılarda bulunan üyelere aittir.

Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda kuraldışı konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir). Konuyu gönderen üyeye özel mesaj gönderilerek kural hakkında bilgi verilir. Bu kural üye uyarıldıktan sonra aynı gün içerisinde ikinci defa ihlal edilirse üye 15 gün süreyle yasaklanır.

7. Hakaret ve iftira yasaktır.

- Bir kimseyi karalamak, aleyhinde aşağılayıcı yazılar yazmak, hakaret etmek, küfür etmek veya iftirada bulunmak kesinlikle yasaktır. Hakaret ve yalan haberlerin imzada, avatarda ve konu içerisinde verilmesi, profilde belirtilmesi, resim ve karikatürlerle kişilerin küçük düşürülmesi yasaktır.
- Rızası olmadan gerçek/tüzel kişilere veya kurumlara ait olumsuz haberleri veya reklamları sitede paylaşmak yasaktır.

Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda kuraldışı konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir). Kuraldışı mesaj ise düzenleme yapılır; uygunsuz ifadeler kaldırılır. Konuyu gönderen üye özel mesaj gönderilerek kural hakkında bilgilendirilir. Bu kural üye uyarıldıktan sonra aynı gün içerisinde ikinci defa ihlal edilirse üye 15 gün süreyle yasaklanır.

8. Ayrımcılık yapmak yasaktır.

- Din ayrımı yapmak yasaktır. Herhangi bir dini olumsuz yönde eleştiren veya karalayan mesajlar göndermek yasaktır. İnsanların inançlarını karalamak, aşağılamak, küçük düşürmek yasaktır.
- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek yasaktır.
- Cinsiyet ayrımı yapmak yasaktır. Aynı zamanda kadın-erkek ayrımına ve tartışmalara neden olabilecek yazılar göndermek yasaktır. Feministliği konu edinen fıkralar, resimler veya konular göndermek yasaktır.
- Sitemizde yalnızca kategorisi olan dillerin öğretimi, ilgili kategorilerde serbesttir. Ancak mesajların denetimi açısından sitenin iletişim dili Türkçe ve İngilizcedir. Başka bir dille yazılan mesajlar doğrudan silinir.

Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda kuraldışı konu "uygunsuz" seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesaj, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir). Konuyu gönderen üyeye özel mesaj gönderilerek kural hakkında bilgi verilir. Bu kural üye uyarıldıktan sonra aynı gün içerisinde ikinci defa ihlal edilirse üye 15 gün süreyle yasaklanır.

9. Sisteme ve içeriğe zarar vermek yasaktır.

- DDOS saldırısı, syncflood gibi saldırılarla hack ya da sisteme zarar verme teşebbüsünde bulunmak yasaktır. Siteyi hacklemek veya sistemi çökertmek, sunucuyu yakmak gibi ifadelerle tehditte bulunmak yasaktır. Tüm IP'ler sunucu güvenlik duvarı tarafından kayıt edilmekte olup gerek duyulduğunda saldıran IP'ler yasal mercilere bildirilecektir.
- Siteye konu açarak siteyi hacklemekle tehdit eden kişiler derhal yasaklanır. IP adresi Admin'e bildirilir. IP adresi yasaklanır; gerekirse o bölgeden girişler de engellenecektir.

Bu kuralı ihlal eden üyeler uyarılmaz, süresiz yasaklanır. Kuraldığı konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek, "mesaj yönetimi seçenekleri" nden uygunsuz mesaj olarak seçilir ve Admin haberdar edilir).

Siteye veya kullanıcılara zarar vermeye yönelik teşebbüste bulunanların IP adresi avukatımız aracılığıyla savcılığa bildirilecektir.


10. Telif Haklarını ihlal etmek yasaktır.

Her üye gönderdiği içerikten sorumlu olmakla birlikte telif haklarını ihlal eden her türlü paylaşım yasaktır. Üyeler sadece kendi özgün çalışmalarını paylaşmalı veya bir başkasının eserini ancak izin almak şartıyla paylaşmalıdır. Telif hakkı içeren dosyaların sitemize yüklenmesi kesinlikle yasaktır. Telif hakkı içeren dosyalar başka bir sunucuya yüklenmiş dahi olsa, ihlal içeren sayfaların linklerini sitemizde paylaşmamanızı rica ederiz. Telif ihlali içeren her türlü paylaşım sitemizden kaldırılmaktadır. Gözden kaçan yasadışı paylaşımları bize bildirerek yardımcı olmanızı rica ederiz.

Telif hakkı içeren paylaşımlar tespit edildiğinde yöneticiler tarafından kaldırılır.

II. BÖLÜM: GENEL FORUM KURALLAR

11. Tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları açmak uygun görülmemektedir. Ancak önemli görülen konuların tamamı büyük harften oluşabilir. Mesajların içeriği de tamamen büyük harflerden oluşmamalıdır.

12. Konulara alakasız mesajlar göndermek yasaktır. Bir konunun içeriğine aykırı, polemiğe neden olacak şekilde mesaj göndermek yasaktır.

Bir konuya konuyla ilgisi olmayan bir mesaj gönderildiğinde üye bu madde hakkında bilgilendirilir. Gerekirse mesaj farklı bir konu olarak bölünür. Üye uyarıldıktan sonra bu kural aynı gün içerisinde üçüncü defa ihlal edilirse üye üç gün süreyle yasaklanır. Üç gün sonra yasağı kalkan üye bu kuralı aynı gün içerisinde üç kez ihlal ederse bir yıl boyunca yasaklanır.

13. Forum genelinde sitemizi ya da site yöneticilerini veya başka üyeleri hedef alarak tahrik edici veya polemiğe sebep olacak şekilde olumsuz eleştirilerde bulunmak, ima etmek yasaktır.

Bu kuralı ihlal eden konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise ilgili mesaj kutusu işaretlenerek mesaj seçeneklerinden uygunsuz mesaj olarak seçilir). Üye uyarıldıktan sonra bu kural herhangi bir zaman diliminde ikinci kez ihlal edilirse kuralı ihlal eden üye yasaklanır.

14. Konular ilgili bölümlerde açılmalıdır. Yeni bir konu açarken konu içeriğine uygun bölüme giriş yapılır; yeni konu butonuna basarak yeni konu gönderilir. Örneğin “Geniş Zaman” ile ilgili bir konu Çeviri bölümünde açılmamalıdır.

Bu kural ihlal edildiğinde konular uygun bölümlere taşınır. Gerek görülürse üye kural hakkında bilgilendirilebilir.

15. Forumlarda kullanılan dil gayet anlaşılır olmalı ve yazı dili kullanılmalıdır.

Bu kuralı ihlal eden üyeler gerek görülürse uyarılmalıdır. Bu kuralın ihlali herhangi bir yasak gerektirmemektedir.

16. Yeni konu açmadan önce sitede arama yapınız. Daha önce açılan bir konu ikinci defa açılırsa en son açılan konu “eski konu” seçilecektir. Üyelere özel mesaj ile haber verilmeyecek; bunun yerine eski konunun linki adrese eklenecektir.

Bu kuralın sık sık ihlal edilmesi durumunda üye uyarılabilir. Herhangi bir yasak gerektirmemektedir.

17. Forumlarda yazılan tüm mesajlardan yazarları sorumludur. Uygunsuz mesajlar haber verilmeden editörler tarafından uygunsuz seçilebilir veya düzenlenebilir.

18. Forum ortamına kişisel sorunlar taşınamaz. Bu tür konuları msn aracılığıyla kendi aranızda hallediniz. Siteyle ilgili karşılaştığınız sorunları Admin veya Co-Adminlere özel mesajla bildiriniz. Mesajınızın ya da konunuzun neden silindiğini veya neden taşındığını site genelinde konu açarak sormayınız. Profilinize baktığınızda en son gönderdiğiniz konuların hangi bölümlerde yer aldığını görebilirsiniz. Uygunsuz seçilen konular silinmiş gibi görülür.

Bu kuralı ihlal eden konu “uygunsuz” seçilir (konu değil de tek bir mesaj ise ilgili mesajın kutucuğu işaretlenerek mesaj seçeneklerinden uygunsuz mesaj olarak seçilir). Üye uyarıldıktan sonra bu kural aynı gün içerisinde ikinci defa ihlal edilirse 15 gün süreyle uzaklaştırma cezası verilir.

19. İmzanızda veya avatarınızda benzer içeriğe sahip (forum veya İngilizce) sitelerin reklamını yapmak yasaktır. Kendinize veya başkasına ait beğendiğiniz sitenizin linkini profilinizdeki ilgili alana giriniz.

Bu kural ihlal edildiğinde konu/mesaj uygunsuz seçilir. İmzadan ya da avatardan link kaldırılır. Üye kural hakkında bilgilendirilir. İkinci kez ihlal edilirse üye yasaklanır.

20. Bir konunun neden silindiğini ya da taşındığını öğrenmek için foruma konu açmak yasaktır. Bizzat Admin ve Co-Adminlere özel mesaj gönderilerek sorulmalıdır.

Bu kural ihlal edildiğinde konu/mesaj uygunsuz seçilir. Üye kural hakkında bilgilendirilir. İkinci kez ihlal edilirse üye yasaklanır.

21. Flood yapmak yasaktır. Flood, aynı kişinin bir defada ifade etmesi gereken bir konuyu üst üste ikiden fazla mesaj göndererek yazmasıdır. Bu tarz mesajlar birleştirilebilir.

Bu kuralı ihlal eden üye sadece uyarılır. Yasak gerektirmemektedir.

22. Crack, serial, warez ve korsan programları paylaşmak kesinlikle yasaktır.

Bu kuralı ihlal eden üye uyarılır; kuraldışı konu/mesaj uygunsuz seçilir. Yasak gerektirmemektedir.

23. Şiddet veya cinsellik içeren sitelerin linklerine veya resimlerine imzanızda, avatarınızda veya mesajlarınızda yer vermek yasaktır.

Bu tarz bir konu/mesaj uygunsuz seçilir. Üye uyarılır. İkinci kez ihlal edildiğinde üye altı ay süreyle yasaklanır.

24. Forum kurallarına aykırı sitelerin tanıtımını yapmak, imzada veya avatarda bunlara yer vermek yasaktır.

İlgili linkler kaldırılarak üye bilgilendirilir. Yasak gerektirmemektedir.

25. İmzanızda html, flash, java script tarzı kodlar kullanmak yasaktır. İmzada 600 (genişlik) x 400 (yükseklik) pixelden büyük resimleri kullanmak yasaktır.

Gereğinden fazla büyük resimleri imza olarak kullanan üyeler özel mesaj ile uyarılarak imzasını güncellemesi için 24 saat süre tanınır. 24 saat içerisinde imzasını değiştirmeyen üyenin imzasında yer alan resim 610 x 310'u geçmeyecek şekilde küçültülerek değiştirilir.

26. Birden fazla isimle siteye üye olmak yasaktır.

Bu kuralı ihlal eden üye Admine bildirilir. Admin iki farklı hesap kullanan üyenin hesaplarını birleştirir. Bu kural ikinci kez ihlal edildiğinde üye yasaklanır.

27. İngilizce içeriğe sahip konulara Türkçe cevap yazmamaya gayret ediniz. Aşırıya kaçılması durumunda üye uyarılır.

Yasak gerektirmez.

28. Telif hakkı içeren eserler siteye yüklenemez veya başka sitelere yüklenmiş telif içerikli dokümanlar sitemizde paylaşılamaz.

Bu kuralı ihlal eden konular, yöneticiler tarafından telif hakkı ihlali olarak işaretlenir. Bir konuya gönderilmiş tek bir mesaj ise kuraldışı mesajın kutucuğu işaretlenerek mesaj yönetimi seçeneklerinden uygunsuz mesaj seçilir. Üye özel mesajla bilgilendirilir. Yasak gerektirmez.

29. Uluslararası anlaşmalara ve İnsan Haklarına aykırı mesajlar göndermek yasaktır.

Konu/mesaj uygunsuz seçilir. Üye kural hakkında bilgilendirilir. Yasaklanmaz.


30. Nezaket kurallarının dışına çıkan ve küfür içeren konu/mesajlar uygunsuz seçilir.

Küfürlü mesaj gönderen üyeler uyarılmadan süresiz yasaklanır.

31. Her türlü forum sitesinin ve Türkçe sitelerin tanıtımını yapmak yasaktır. Eğitici veya faydalı bulduğumuz İngilizce sitelerin linklerini paylaşabilirsiniz. Örneğin listening bölümünde dinleme becerilerini geliştirecek türde bir sitenin linki verilebilir. Ya da writing forumunda yazma becerileri ve tekniklerini hakkında bilgi veren linkler paylaşılabilir. General English forumunda yabancı İngilizce sitelerin linklerini vererek derleme yapılabilir. Başka bir siteden alıntı yapıldığında (haber gibi) o sitenin adresini kaynak olarak belirtebilirsiniz.

Bu kural ihlal edildiğinde konu uygunsuz seçilir. Üye özel mesajla bilgilendirilir. Üye uyarıldıktan sonra bu kuralı aynı gün içerisinde ikinci kez ihlal ederse 15 gün süreyle uzaklaştırma cezası verilir.

32. Sitede ikametgâh bilgilerini, kimlik bilgilerini (TC kimlik no) yayınlamak yasaktır.

İlgili bilgiler düzenlenerek kaldırılır. Yasak gerektirmez.

33. Tartışmaya neden olmak bir konuyu kapsamının dışına sürüklemek ceza sebebidir. Bu tarz konular Moderatörler tarafından kapatılacaktır.

Konu kapatılır. Üyeler özel mesajla bilgilendirilir. Yasak gerektirmez.

34. Dikkat çekmek amacıyla uygunsuz başlıklar açmak yasaktır.

35. Yardım talebinde bulunulduğunda en az 48 saat beklemeniz gerekmektedir. “Yok mu yardım eden?” şeklinde ısrarla aynı mesajları göndermeyiniz. Aynı konuyu ikinci üçüncü kez açmayınız.

Bu kural ihlal edildiğinde sonradan gönderilen konular arşive taşınır. Üye özel mesajla bilgilendirilir. Aynı gün içerisinde uyarı mesajından sonra üçüncü kez kural ihlal edilirse üye yasaklanır.

36. Bir başka üyenin kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapmak yasaktır.

Üye özel mesajla uyarılır. Kural ikinci kez ihlal edilirse üye yasaklanır.

37. Tüm konu ve mesajlar en başta yazarlarına ait olmakla birlikte her hakkı ingilizceforum.net tarafından saklıdır. Burada yer alan bilgileri ve ilk defa burada yayınlanan dokümanları, ingilizceforum.net sitesini kaynak olarak belirtmeden başka bir sitede yayınlarsanız emeğe saygısızlık etmiş olursunuz. Benzer şekilde telif hakkı içeren dokümanlar sitemizin etki alanına yüklenmemeli veya paylaşılmamalıdır.

Sitemizin benzerini kopyalamak ya da çoğaltmak yasaktır. Özgün içeriğimizin herhangi bir sitede kaynak gösterilmeden yayınlaması durumunda yasal haklarımızı kullanacağız.

38. Herhangi bir firmanın reklamını veya tanıtımını yapmak yasaktır. Aynı şekilde bir firmayı karalamak amacıyla uygun olmayan haberler yayınlamak da yasak kapsamındadır...

Bu kuralın ihlali yasak gerektirmez... Konu uygunsuz seçilir...

39. [Bu kural İPTAL] Bir üye ard arda en fazla beş farklı konu açabilir. Ayrıca ard arda gönderilen konuların çeşitliliğine dikkat edilmelidir. Örneğin ard arda üç defa Video Forumunda video konusu açmamak gibi... Bu kural sayesinde konuların çeşitliliğini artırmak hedeflenmektedir...

Eğer bir üye beşten fazla konuyu ard arda açarsa, ilgili konulara herhangi bir işlem uygulanmaz; ancak o üye bu kural hakkında nazikçe (özel mesajla) bilgilendirilir. Yasak gerektirmez...

40. Bu madde kaldırılmıştır.

41. Yöneticiler tarafından uyarılan bir kullanıcının kurallara seviyesizce itiraz ederek kendisini uyaran yöneticiye hakaret etmesi yasaklanmasına neden olur. Kim ya da ne olduğu hiç önemli değil! İlgili forum kuralı kendisine gösterildiği halde seviyesizce itiraz ediyorsa yasaklanır!

42. Forum genelinde aşk, sevgi, evlilik vs gibi kişisel/özel konuların veya ilişkilerin yansıtılması; kişi veya eşlerin birbirine sevgi gösterilerinde bulunması ve her türlü gösteriş yasaktır.

Kural ihlalini ısrar yasak gerektirir. Kuralı ihlal eden konu uygunsuz seçilir.

43. Forum genelinde "1000'nci konum", "2000'nci repim" veya "Forumda 3'üncü yılım" vs tarzında konular açmak ve böyle günleri kutlamak yasaktır.

Kuralı ihlal eden kişiler bir daha yapmamaları için yöneticiler tarafından bilgilendirilir. Konu uygunsuz seçilir. Kural ihlalini ısrar yasak gerektirir.

44.Sitemiz İngilizce öğretimine yönelik paylaşımlara öncelik verir. Sitemizin içerik felsefesiyle uyuşmayan konuları silebiliriz.

45. Sitemizi veya yöneticilerimizi forum genelinde herkesin göreceği şekilde kötülemek, olumsuz yönde eleştirmek yasaktır. Eleştirilerinizi Adminlere özel mesajla veya admin@ingilizceforum.net adresine email göndererek iletiniz.

Sitemizi veya yöneticileri eleştiren mesajlar uygunsuz seçilir. Üye uyarılır. İkinci defa tekrar edilmesi durumunda üye kalıcı olarak yasaklanır.

46. Çeviri Yardımlarıyla ilgili kurallar:
- Bir kaç paragrafa kadar çeviri yardımı talebinde bulunulabilir. Ancak kesinlikle ödev amaçlı çeviri yaptırmak yasaktır.

47. İletişim Dili: Türkçe ve İngilizce
Sitemizde iletişim dili olarak sadece Türkçe ve İngilizce kullanılacaktır. Diğer dillerde denetim yapacak yeterliliğe sahip yönetici bulunmadığı için sadece bu iki dilde iletişim kurulmasına izin verilecektir. Türkçenin sadece İstanbul lehçesiyle konuşulmasına izin verilecektir.

48. Türkçe veya İngilizce kullanılması şartıyla Yabancı Diller kategorisinde yer alan alt forumlarda belirtilen dillerin öğretimi serbesttir.

49. Rep (İtibar) puanlarını emekleri ödüllendirmek yerine; sevgi, gösteriş ve sadece puan arttırma amacıyla kullanmak doğru değildir. Bu tarz repler Admin tarafından haber vermeksizin silinebilir. Ayrıca bir üyeye negatif rep vermek yasaktır. Negatif rep veren üyeler uyarılır, aynı gün içinde iki kez uyarılan üyeler 3 gün süreyle forumdan uzaklaştırılır.

Bu kural 16.07.2012 tarihinden itibaren gönderilecek itibar puanları için uygulanır. Kuralı ihlal eden kişiler bir daha yapmamaları için yöneticiler tarafından bilgilendirilir. İlgili rep gerek görülürse sadece Admin tarafından silinebilir. Kural ihlalini ısrar yasak gerektirir.

50. Forumumuzun hizmet politikasında üyelerimizin ödevlerini yapmak gibi bir madde yer almamaktadır. Forumumuz, öğrencilerin ödevlerini kendilerinin yapmaları için onları teşvik etmeye çalışmaktadır. Bu nedenle forum genelinde açılan "direk olarak ödev yaptırmaya yönelik olan konular" forum yöneticileri tarafından silinecek ve ilgili üyeye uyarı mesajı gönderilecektir. Uyarı sistemi kullanarak üyelerin uyarıları takip edilecek, aynı kuralı sürekli ihlal eden üyeler gerekirse yasaklanacaktır.

Ancak ödevinde takıldığı bir konuyu soran, çabalayıp bir şeyler yapan üyelerin konuları kalacak, isteyen istediği gibi yardım edecektir. Bu üyelerin konu başlıkları da gerekirse yardımın içeriğine uygun olarak güncellenecektir.

Not : Bu forum maddesi 01/12/2013 22.00'dan itibaren açılacak konular için geçerlidir.

---
Forum kurulduğundan beri bu maddelere yenileri eklenebilir. Bu nedenle forum kurallarını sık sık kontrol ediniz. Daha önce üye olan tüm kayıtlı kullanıcılar buraya sonradan ilave edilen ya da edilecek kuralları kabul etmek zorundadırlar.

Üyelik iptalleri 20 Nisan 2010 tarihi itibariyle kaldırılmıştır. Üyelik iptali, teknik nedenlerle artık kabul edilmemektedir. Üyelerimizin bunu baştan dikkate alarak katılımda bulunmaları rica olunur. Üyeler kendi konu ve mesajlarını silmekte özgürdüler. Üyeler, yetkileri yoksa, kendileriyle ilgili rahatsız oldukları konu veya mesajların kaldırılmasını yönetimden isteyebilirler. Ancak teknik olarak üyelik silinememektedir. Bunun yerine mesajlarınızı silip üye adınızı değiştirmemizi isteyebilirsiniz.
Bul
 
03-07-2007, 04:03 PM
Mesaj: #2
RE: GENEL FORUM KURALLARI (Güncellendi 03 Temmuz 07)
Forum kurallarının sayısı 37'ye indirilmiştir... Yeni düzenlemeler ve ilaveler yapılmıştır...

Tüm üyelerimizin forum kurallarını okumaları ve uygulamaları gerekmektedir...
Bul
 
18-05-2008, 03:11 AM
Mesaj: #3
RE: GENEL FORUM KURALLARI (Güncellendi 16 Temmuz 2007)
Forum kuralları 18 Mayıs 2008 tarihi itibariyle güncellenmiştir...

Tüm üyelerimize duyurulur!
Bul
 
22-08-2008, 02:44 PM
Mesaj: #4
RE: GENEL FORUM KURALLARI
Forum kuralları güncellenmiştir...

22 Ağustos 2008 14:30
Bul
 
23-08-2008, 12:48 AM
Mesaj: #5
RE: GENEL FORUM KURALLARI
38, 39 ve 40 nolu yeni forum kuralları eklenmiştir...

Mutlaka okuyunuz...
Bul
 
23-08-2008, 08:31 PM
Mesaj: #6
RE: GENEL FORUM KURALLARI
8. Ayrımcılık yapmak

- Cinsiyet ayrımı yapmak yasaktır. Aynı zamanda kadın-erkek ayrımına ve tartışmalara neden olabilecek yazılar göndermek yasaktır. Feministliği konu edinen fıkralar, resimler veya konular göndermek yasaktır.


Yukarıdaki madde eklenmiştir...
Bul
 
Kapalı 


Facebook sayfamızı beğendiniz mi? https://www.facebook.com/ingilizceforum
Önerilen Facebook Grupları:
To report any kind of abuse, harassment, inappropriate content, copyright infringement or privacy complaints, please send an email to ingilizceforum@gmail.com

Forum kurallarına ve yasalara aykırı paylaşımlar yapmak, telif haklarını ihlal eden içerikleri yaymak yasaktır. Kural ihlali içeren konular sitemizden kaldırılır. Gözden kaçan konular için bizi bilgilendiriniz: ingilizceforum@gmail.com

Siteyle ilgili bir sorun yaşarsanız veya uygunsuz bir içerikle karşılaşırsanız lütfen bize email ile bildiriniz. Üyeler yazdıkları içerikten sorumludur. Forum içeriğine katkıda bulunan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.